Hakkımda

Merhaba, ben Tufan Erdoğan; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet rejimini ilan etmesinden tam 72 yıl sonra, 29 Ekim 1995 yılında dünyaya geldim.

Lise eğitimimi, Dikmen Anadolu Meslek Lisesi – Bilişim Teknolojileri alanında aldım. Lise eğitimi sürecime paralel bir şekilde, 15 yaşımda Özlem Bilgisayar firmasında staj yapmaya başladım.

Lise dönemim boyunca Özlem Bilgisayar’da çalışmayı sürdürdüm. Üniversite sınavı sonrasında, Karabük Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünü tercih ettim. Karabük’de 1.5 yıl boyunca aldığım mühendislik eğitimi sonrasında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümüne geçiş yapmaya karar verdim.

Orta Doğu Teknik Üniversitesinde eğitimimi sürdürdüğüm zaman diliminde, Mars Media | Cinemaximum’da part-time olarak, hem fuaye hem de makinist olarak yaklaşık olarak 1 sene çalıştım.

Cinemaximum’dan ayrılışımın devamında çeşitli freelance işler yaptım. Daha sonra, tekrar Özlem Bilgisayar’da çalışmaya başladım. Özlem Bilgisayarın sahibi Adem Bostancı’nın desteği ve mentörlüğü sayesinde; birçok reklam oluşturdum, çok sayıda web sitesi tasarladım ve oldukça fazla firmanın sosyal medyasını her anlamda yönettim.

Üniversite eğitimim döneminde birçok gönüllü projede yer aldım. KızBaşına projesi için, birçok video ve görsel oluşturdum, reklam hesaplarını yönettim. Projemiz başarılı olunca, Amerika’da Facebook Global Challenge yarışmasında finalist olmaya hak kazandık. Bu yarışmada 3.olup, ödül kazandık. Bu vesileyle hayalini kurduğum Amerika’yı görme fırsatını bir haftalık dahi olsa yakalamış bulundum. Bunun yanısıra, UçanSüpürge projesinin ve bunun gibi birkaç gönüllü projede web geliştirici olarak gönüllü olarak çalıştım.

2018 Ekim ayından bu yana aktif olarak, JotForm‘da çalışmaktayım. Kısaca JotForm; kullanıcıların neredeyse tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşıladıkları, yüzlerce Widget ve Templati olan WYSIWYG form oluşturucudur.

JotForm’da çalışmak, benim için oldukça ayrıcalıklı bir deneyim. Kendimi geliştirmem, daha iyi bir vizyona sahip olmam için harika bir fırsat. JotForm’da görevlerimi yerine getirdikten sonra, Amerika öncelikli olarak, yurt dışında çalışmayı da tecrübe etmek istiyorum.

İş Hayatım

Ekim 2018 – Devam ediyor.

JotForm

Team Lead / Outreach Coordinator

Kız Başına – Gönüllü

Video & Grafik Tasarım – Sosyal Medya Yöneticiliği – Facebook Global Challange Dünya 3.lüğü

2017 – 2019
Ekim 2014 – Eylül 2015

Mars Media | Cinemaximum

Film ve reklam takviminin ayarlanması, filmlerin ve reklamların salonlara yüklenmesi, teknik destek, fuaye alanı sorumlusu.

Özlem Bilgisayar

Müşteri ilişkileri, Yazılımsal Çözümler, Web Tasarımı, Donanım Problemleri, 2D – 3D Reklam ve Video, Kurumsal Kimlik.

2012 – 2018

Eğitim Hayatım

2015 – 2019

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

Karabük Üniversitesi

Bilgisayar Mühendisliği

2014 – 2015

Dikmen Anadolu Meslek Lisesi

Bilişim Teknolojileri / Veri Tabanı

Opt-In Form-Get Free Email Updates!